Přihlášní / Registrace

 

Čínská medicína psů a koček

 Nyní léčím psy a kočky též pomocí akupunktury a čínské fytoterapie (bylinné tablety). Jedná se zejména o prevenci na základě vyšetření poplašných shu bodů na zádech( to je velmi důležité u koček, neboť tímto lze poměrně včas zachytit problémy s ledvinami, ještě než se změní krevní hodnoty). Je možné vyrovnávat nemocné orgány-např. játra, upravit trávení. Dále lze řešit akupunkturou či bylinami např. růstové či pohybové problémy. Akupunkturou se lze pokusit zmenšit některé typy nádorů, kožní vředy i jizvy.

Samozřejmě ani čínská medicína není všespasitelná, ale lze s ní pomoci nebo ulevit tam, kde si klasická neví rady, nebo když nechcete zvířata krmit chemickými preparáty. Jedná se o harmonizační metodu, která pohlíží na tvora jako celistvou bytost a snaží se dostat celý organismus do rovnováhy. Nepotlačuje příznaky nemoci, ale léčí celé tělo.

Čínská medicína je stará mnoho tisíc let, narozdíl od naší západní medicíny a také narozdíl od ní, ji zajímá celá bytost a snaží se zachovávat rovnováhu celého organismu. Pokud se vyskytne problém, hledá příčinu. Hledá, jestli to způsobila nedostatečnost nějakého orgánu, neprůchodnost dráhy, nadměrná únava organizmu, emoce, či poranění. Samozřejmě je to ještě trochu složitější, ale v podstatě jde o to najít příčinu a řešit ji tak, aby se tělo vrátilo do normálního stavu bez doživotního užívání pilulí a zazdívání problému, aby nebyl tak vidět. Léčba se provádí bylinymi, které máme ve formě tablet, nebo akupunkturou, nebo se léčba kombinuje. Ideální stav je prevence, např. pomocí Shu bodů tzv. polašných- lze zjistit např. problém s játry, ledvinami dřív, než ho objeví přístroje. U štěňat velkých plemen lze preventivně posilovat ledviny a s nimi souvisí správný růst kostí a kloubů. U starších psů léčit artrózu, nemocné srdce, předcházet senilitě atp.

Co je důležité vědět, pokud má zvíře problém.

1.Jak dlouho problém trvá, kdy se zhoršuje, zlepšuje, spouštěč... atp.

2. Jestli má zvíře raději zimu nebo teplo.

3.Jako má chuť k jídlu, jestli snadno tloustne.

4.V noci spí, nebo nervozně chodí po bytě, pokud hlídá, zda štěká celou noc, nebo jen občas.

5.Jak reaguje na nové podněty- se strachem, se zvědavostí, nezájem.

6 Jak je to s pohybem- stále někde něco hledá, hraje si, nebo více spí, je nerad rušen.

7.Jaké měl kdy potíže, co prodělal.

8. Jak často vyměšuje, tvar a barva stolice.

9.Jak často močí, zda vydrží delší dobu, kolik vypije vody.

10. Jsou-li jiné postřehy, potíže, bolesti, změny v rodině atp.

Na delší pohovor je dobré se objednat. Samotnou akupunkturu provádím během ordinačních hodin, protože pracuji obdobnou metodou jako je japonská akupunktura. Jehly se vpichují povrchově a jen na kratší dobu.